Vonalkód olvasó
Biztonságos és gyors azonosítás, hibák elkerülése
Nagyítás egérkattintással
Alapadatok
- Biztonságos és gyors azonosítás
- Vezetékes vagy vezetéknélküli
- Akár 13 m olvasási távolság
- Alacsonyabb leltározási költségek a megfelelő készletkezelésnek köszönhetően
- Manuális vagy automatikus
- Egyénileg konfigurálható
A nagy áruforgalmú, modern raktárakban rendkívül fontos a folyamatok ellenőrzése, valamint minél több idő megtakarítása. Különösen komissiózási folyamatoknál fordul elő gyakran dolgozói hiba (raktárhely, árucikk, árucikk mennyiség). Vonalkód olvasók alkalmazásával a hibák jelentősen csökkenthetők. A Jungheinrich ehhez optimalizált, ipari felhasználásra alkalmas vonalkód olvasót, valamint professzionális tanácsadást kínál.
Előnyök áttekintése
- Áttekintés és előnyök
- Automata szkennerleírása
- Vonalkódok és vonalkód olvasók kiválasztása
- Manuális szkenner leírása
- Jungheinrich Auto-ID
Részletes előnyök megjelenítése
Részletes előnyök
Egy rádiófrekvenciás környezetben a vonalkód érzékelése lehetővé teszi a komissiózási folyamatok valós idejű rögzítését és -ellenőrzését raktári dolgozók által. A hibák azonnal felismerhetők és gyorsan kijavíthatók. A téves szállítások elkerülhetők és ezáltal a minőség növelhető. A Jungheinrich robosztus manuális vagy automatikus vonalkód olvasót alkalmaz, amelyek vezetékkel vagy vezeték nélkül egy rádiófrekvenciás terminálon üzemeltethetők. Továbbá a vonalkódok rögzítése kézi terminálokkal is lehetséges. Ezek úgy működnek, mint egy PDA integrált szkennerrel és WLAN-on keresztül kapcsolódnak a raktár-irányításirendszerhez.
A rádiófrekvenciás környezetben dolgozókat rendszerint egy rádiófrekvenciás terminálon vagy kézi terminálon keresztül tájékoztatják arról, hogy melyik raktárhelyenkell a következő be-/ kitárolást elvégezni. Amennyiben a raktárhelyeken és árucikkeken / raklapokonmár vannak vonalkódok,a dolgozó nyilvántartásba tudja venni a raktárhely- és árucikk-vonalkódokat. Ha a raktár-irányítási rendszer hibát állapít meg, a dolgozót azonnal értesíti –így elkerühető a hibázás. A szoftver / maszk rádiófrekvenciás terminálon keresztül történő kezelése során egy vonalkód beolvasásakor gyakran még egy gombot meg kell nyomni, hogy a szoftver a következő beviteli mezőre váltson vagy egy folyamatot rögzítsen (pl. TAB vagy Enter). A vonalkód olvasó úgy programozható, hogy ez minden beolvasott vonalkód után automatikusan megtörténjen.
Az automatikus vonalkód olvasó használatakor a targonca villatartójára kerül felszerelésre a szkenner és például egy teher érzékelő által az emelővillák között automatikusan kioldódik. Amint a szkenner a raklap azonosítót felismerte, feldolgozásra kerül a Jungheinrich logisztikai interfész segítségével és továbbítódik a Warehouse Management rendszer felé. Itt rengeteg időt lehet megtakarítani és elkerülhetők a hibák.
Különböző azonosítási rendszerek (RFID, automatikus vonalkód olvasó, manuális vonalkód olvasó) kombinációja ügyfélre szabott megoldásokat kínálnak a jól bevált standard komponensek alapján. A logisztikai interfészhez kapcsolódva teljesen integrált és hiánytalan információáramlást biztosítanak a raklap első beérkezésétől egészen a célhelyen történő betárolásig. Így garantált a lehető legnagyobb folyamatbiztonság az Ön raktári folyamataira testreszabott megoldás segítségével.
A vonalkód olvasó, vonalkód típus, vonalkód méret, címkék anyaga és az elvégezhetőleolvasási távolság kiválasztása sok tapasztalatot igényel. A Jungheinrich professzionális tanácsadást és alkalmazást kínál.